Hlavná stránka


 

HOME  |  VÝBER KRAJÍN   SCHENGEN  |  VÍZA  |  CESTOVNÝ PAS  |   

Výber krajín: 

KAPVERDY KUBA EGYPT Schengen ČÍNA KEŇA RUSKO THAJSKO TUNISKO TURECKO Spojené Arabské Emiráty
 KATEGÓRIE ČLÁNKOV
» HOME »
» VÍZA »
» SCHENGEN »
» CESTOVNÝ PAS »
» ODKAZY »

» VÝBER KRAJÍN »
 
 KRAJINY
KAPVERDY KUBA EGYPT Schengen ČÍNA KEŇA RUSKO THAJSKO TUNISKO TURECKO Spojené Arabské Emiráty
 
 REKLAMA
 
 CESTOVANIE
CESTOVANIE.biz Cestopisy CESTOVANIE.net - cestovateľský magazín
www.cestovanie.biz www.cestovanie.net
 
 REKLAMA
 
 
 
 EGYPT VSTUPNÉ VÍZA

EgyptObľúbená turistická destinácia, ktorá láka na potápanie, pláže, nákupy ale aj históriou. Obľúbené sú plavby po Níle spojené s poznávaním známych miest Horného a Dolného Egypta až po cestu k pyramídam v Gíze a trhy v Káhire. Počas nepokojov v krajine v roku 2011 sa moci dostali islamisti, ktorí plánovali zmeniť v krajine zákony. Tie by veľmi zásadne zmenili možnosti turistov, pritom nerozumne chcú zasiahnuť do príjmu financií práve z takto dôležitej zložky. Kým sa tieto možné obavy turistov nenaplnia, Egypt patrí medzi päť najobľúbenejších dovolenkových destinácií a medzi cenovo najatraktívnejšie destinácie. Pre vstup do krajiny je potrebné vízum. To je možné obstarať troma spôsobmi:

  • veľvyslanectvo: vízum je možné získať aj osobnou návštevou, prípadne poštovým kontaktom s egyptským veľvyslanectvom v Bratislave. Veľvyslanectvo vízum udelí po zdokladovaní, že do Egypta cestujete od cestovnej kancelárie, prípadne na základe pozvania overenej osoby pôsobiacej v Egypte. Vízum je vydávané okolo do jedného týždňa. Na stránkach www.mfa.gov.eg a v sekcii Consular nájdete formulár žiadosti o egyptské víza.

  • cestovná kancelária: pokiaľ cestujete cez cestovnú kanceláriu a nechcete sa obávať zhonu, nestíhania ostatných a vôbec nejakých komplikácií, alebo dohadovania sa s colníkom s každým druhým slovom anglickým a maďarským, nechajte vybavenie víz na cestovnej kancelárií. Už na Slovensku sa platí v rámci zájazdu aj poplatok za víza. Býva väčšinou o niečo vyšší, ale delegát na letisku to vybaví celé za vás. Následne ak priletia takýto klienti, celú komunikáciu zariadi delegát a pracovník colnice všetkým takýmto klientom nalepí do na voľnú pasovú stranu vízovú nálepku.

  • vlastná kúpa: po vstupe do krajiny je na každom medzinárodnom letisku možnosť kúpi víz osobne. Niekto odporúča kúpiť si vlastné, iní odporúčajú cestovnú kanceláriu. Pravda je však taká, že pri viac príletoch sa naozaj pri vlastnej kúpe dlho čaká a víza cez cestovnú kanceláriu sa občas podarí vybaviť oveľa rýchlejšie. Nečakajú potom ostatní na ďalších cestujúcich. Vlastná kúpa môže byť lacnejšia. Závisí od cestovnej kancelárie. Víza sa dajú kúpiť aj na hraničných priechodoch. Vízum kupované z Izraela do Taby nie je však platné mimo Sinajský polostrov. Za automobil vstupujúci do krajiny sa platí zvláštny poplatok.

Platnosti a druhy víz:  Turistické jednorazové vízum je platné 3 mesiace a jeden vstup môže byť maximálne 1 mesiac dlhý. Turistické viacnásobné dovoľuje pobyt rovnako maximálne 1 mesiac dlhý, ale platné je 6 mesiacov. Okrem turistických sú ešte vstupné víza a tranzitné víza. Cena turistického víza je od 15 € do 20 €.

Pozor:  Pre nalepenie víza je nutná celá jedna voľná strana v pase. Colník nalepí vízové nálepky a ďalej sa prechádza k pasovej kontrole, kde sa skontroluje aj správne nalepená vízová nálepka. Colník vízum potvrdí pečiatkou s dátum príchodu do krajiny. Pri odchode sa k prvej pečiatke pripojí druhá s dátumom opustenia krajiny. Víza sa celé roky nemenia, majú rovnaký vizuál. Víza viacnásobné sú v pase platné opakovane počas svojej platnosti. Pas musí byť nevyhnutne minimálne platný 6 mesiacov. V prípade ak má v deň návratu na Slovensko cestujúci pas platný už len 5 mesiacov a čo i len 25 dní, môže to znamenať problém a závisí to jedine od colníka. Niektoré zdroje uvádzajú platnosť 3 mesiace a tak odporúčam v každom prípade informovať sa o platnosti priamo u predajcu zájazdu, ktorý s cestujúcimi na danom lete a letovisku pracuje. Toto je pravidlo na celom svete, kdekoľvek, či v Turecku, alebo na Slovensku. Neexistuje univerzálna rada, či riskovať alebo nie. Následne môžu nastať problémy s odletom danej osoby a podobne.

© foto s povolením: www.marsaalam.eu

 

Egyptské hotely

 
 VEĽVYSLANECTVO
Egyptská arabská republika - veľvyslanectvo
Holubyho 4,
P.O.Box 814 99/322
811 03 Bratislava
Tel: +421(0)2/5296 1474
Fax: +421(0)2/5296 7791
Email: eembassy @gmail.com
 

 

 


Zaujimavosti - zaujímavé novinky

Partneri stránok:
ZN.sk - Zaujímavosti
Slovenciny.Com - Počítačové hry
Cestovanie.biz - Cestopisný web
1Q.sk web magazín - Internet
Katalóg stránok
- Katalóg stránok
New York cestopis - Cestovanie
Miami cestopis - Cestovanie
Kapverdy cestopis - Cestovanie
Turecko cestopis - Cestovanie
Egypt Marsa Alam - Cestovanie
Súťaže na webe - Zábava súťaží
FirmySlužby
- Katalóg čes. firiem
Disney Infinity - Fansite hry

 
Informačné stránky o medzinárodnej vízovej povinnosti voči občanom Slovenska. Brané z pohľadu povinností v rámci bežných turistických víz, nie vstupov pre diplomatov a obchod.
 
   © Cestovneviza.1q.sk - stránky o vízovej povinnosti a krajinách s vízovými podmienkami.     kontakt  |  privacy policy