Hlavná stránka


 

HOME  |  VÝBER KRAJÍN   SCHENGEN  |  VÍZA  |  CESTOVNÝ PAS  |   

Výber krajín: 

KAPVERDY KUBA EGYPT Schengen ČÍNA KEŇA RUSKO THAJSKO TUNISKO TURECKO Spojené Arabské Emiráty
 KATEGÓRIE ČLÁNKOV
» HOME »
» VÍZA »
» SCHENGEN »
» CESTOVNÝ PAS »
» ODKAZY »

» VÝBER KRAJÍN »
 
 KRAJINY
KAPVERDY KUBA EGYPT Schengen ČÍNA KEŇA RUSKO THAJSKO TUNISKO TURECKO Spojené Arabské Emiráty
 
 REKLAMA
 
 CESTOVANIE
CESTOVANIE.biz Cestopisy CESTOVANIE.net - cestovateľský magazín
www.cestovanie.biz www.cestovanie.net
 
 REKLAMA
 
 
 
 KUBA - VÍZOVÁ POVINNOSŤ

KUBANezameniteľná Kuba má svoje originálne čaro aj preto, že mnoho pamiatok nemá peniaze na renováciu a tým si zachovávajú svoju pôvodnú stavbu. Taktiež do krajiny neprichádzajú vo veľkej miere nové technológie a tak zostávajú pôvodné automobily veľmi zachovalé, pričom zároveň tvoria typický kolorit Kuby. Ťažko ale túto ostrovnú karibskú krajinu uzavrieť do pár viet. Exotický štát bol pôvodne obľúbeným miestom americkej smotánky, budovali sa tu casína, banky, podniky, krajina prosperovala, no po prevzatí moci Fidelom Castrom sa krajina ocitla v izolácií. Ťažko povedať, či izolácia krajine pomohla, alebo nie. Vďaka nej má však ojedinelý charakter, pridajme si k tomu latinské tance, rytmus salsy, pravú kubánsku exotiku a luxus miestnych hotelov a vyjde vám nezabudnuteľná dovolenka a množstvo zážitkov.

Vízová povinnosť
Pre občanov SR je v Kube zavedená vízová povinnosť. Vízum je možné vybaviť na veľvyslanectve v Bratislave, alebo v prípade zájazdu organizovaného cestovnou kanceláriou je možné o vystavenie víz požiadať priamo predajcu. Pri lete do Varadera si každý klient vypisuje vstupnú vízovú kartu. Vízová karta musí byť bezpodmienečne vypísaná bezchybne a bez škrtancov, je totiž sériovo číslovaná. Za novú kartu totiž existuje poplatok okolo 35 €. Karty je nutné zachovať v pase a nesmú sa stratiť pri odlete domov. Pasy sa po ubytovaní odovzdajú na recepcii, recepcia si odoberá časť vízovej známky pre registráciu.

Pozor:  Do krajiny je prísny zákaz dovážania akéhokoľvek tovaru presahujúceho 250 USD hodnotu a ktorý nie je na vašu spotrebu. Taktiež je možné cestovať s deťmi výhradne len vtedy, ak majú svoj vlastný pas. Kubánske colnice neakceptujú deti zapísané v pasoch rodičov. Každý jeden cestujúci musí mať bezpodmienečne vlastný pas. Pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov po návrate na Slovensko / prípadne ČR.

 


 
 VEĽVYSLANECTVO
Kubánske veľvyslanectvo
Somolického 1/A
Bratislava
Telefón: 02 /3266 1440
E-mail: embacuba@embacuba.sk
 

 

 


Zaujimavosti - zaujímavé novinky

Partneri stránok:
ZN.sk - Zaujímavosti
Slovenciny.Com - Počítačové hry
Cestovanie.biz - Cestopisný web
1Q.sk web magazín - Internet
Katalóg stránok
- Katalóg stránok
New York cestopis - Cestovanie
Miami cestopis - Cestovanie
Kapverdy cestopis - Cestovanie
Turecko cestopis - Cestovanie
Egypt Marsa Alam - Cestovanie
Súťaže na webe - Zábava súťaží
FirmySlužby
- Katalóg čes. firiem
Disney Infinity - Fansite hry

 
Informačné stránky o medzinárodnej vízovej povinnosti voči občanom Slovenska. Brané z pohľadu povinností v rámci bežných turistických víz, nie vstupov pre diplomatov a obchod.
 
   © Cestovneviza.1q.sk - stránky o vízovej povinnosti a krajinách s vízovými podmienkami.     kontakt  |  privacy policy