Hlavná stránka


 

HOME  |  VÝBER KRAJÍN   SCHENGEN  |  VÍZA  |  CESTOVNÝ PAS  |   

Výber krajín: 

KAPVERDY KUBA EGYPT Schengen ČÍNA KEŇA RUSKO THAJSKO TUNISKO TURECKO Spojené Arabské Emiráty
 KATEGÓRIE ČLÁNKOV
» HOME »
» VÍZA »
» SCHENGEN »
» CESTOVNÝ PAS »
» ODKAZY »

» VÝBER KRAJÍN »
 
 KRAJINY
KAPVERDY KUBA EGYPT Schengen ČÍNA KEŇA RUSKO THAJSKO TUNISKO TURECKO Spojené Arabské Emiráty
 
 REKLAMA
 
 CESTOVANIE
CESTOVANIE.biz Cestopisy CESTOVANIE.net - cestovateľský magazín
www.cestovanie.biz www.cestovanie.net
 
 REKLAMA
 
 
 
 SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY - UNITED ARAB EMIRATES - VSTUPNÉ VÍZA

SAESpojené Arabské Emiráty dokážu prilákať nie len na svoju architektúru, svetoznámy Dubaj, ale napríklad aj za obchodmi, za poznávaním, alebo aj lyžovačkou. Práve v Dubaji už pred rokmi vybudovali umelý a zasnežovaný svah so zastrešením. Kým vonku sa potíte od tepla, vo vnútri areálu sa potíte od adrenalínovej zábavy na svahoch. Navštíviť môžete centrum Dubaja, ktoré vyniká architektúrou a asi najznámejšou stavbou je ojedinelá budova, ktorá pripomína napnutú plachtu člnu, 7 hviezdičkový hotel Burj Arab na pobreží. Táto výnimočná budova ráta s veľkými teplotnými rozdielmi počas dňa a noci, jej konštrukcia je pohyblivá špeciálnymi kĺbmi. Aby ste mohli obdivovať krásy Spojených Arabských Emirátov (anglicky United Arab Emirates), je nutné splniť niekoľko vstupných podmienok.

Vstupné víza a ich vybavenie:
Pre turistov je povinná vízová povinnosť formou vstupného víza v pase.

  • vybavenie osobne: v prípade, ak cestujete sami bez CK, víza je nutné si objednať v dostatočnom časovom predstihu na príslušnom konzuláte či veľvyslanectve.

  • vybavenie cez cestovnú kanceláriu.

Naše cestovné kancelárie tieto starosti s vybavovaním víz preberajú často na seba, tým padá mnoho starostí. Pokiaľ cestuje dospelá osoba s dieťaťom, vtedy sa vypĺňa žiadosť o víza. K vízam je nutné priložiť farebnú fotografiu pasového formátu, žiadnu fotografiu so psom či s manželkou niekde na dovolenke. Fotografiu posielajú aj deti staršie ako 5 rokov, pretože musia mať vlastný pas. Pokiaľ vlastný pas nemajú a sú zapísané v pase rodiča, je nutné poslať farebnú kópiu strany v pase, kde je dieťa zapísané. Pozor, cestovky víza dokážu vybaviť najčastejšie len Čechom alebo Slovákom. Príslušníkom iných krajín je odporúčané informovať sa na príslušnom konzuláte pre jeho krajinu.

Pozor:  pas musí byť bezpodmienečne platný ešte 6 mesiacov po návrate z krajiny. V pase nesmie byť v žiadnom prípade izraelská pečiatka. Pokiaľ ste navštívili Izrael, je nutné vybaviť nový pas. Nikdy nevytrhávajte stranu s izraelskou pečiatkou, takýto krok môže mať vážne dohry nie len na strane slovenskej polície, ale aj v samotnej Arabskej krajine. Pokiaľ cestuje stará mama s vnukom a majú rozdielne priezviská, je nutné mať písomný súhlas rodičov s vycestovaním v angličtine a kópiu rodného listu.

Slobodné ženy pod 30 rokov:  Pozor, v SAE existuje absurdné, ale žiaľ platné nariadenie, kedy slobodná žena pod 30 rokov musí mať písomný súhlas otca s vycestovaním do krajiny Spojených Arabských Emirátov. To v prípade, ak necestuje s rodičmi. Toto povolenie otca musí byť napísané na hárkovom papieri úhľadnou formou v angličtine, pričom postačuje jednoduchá veta. Kto povoľuje vycestovanie komu menovite a aj v časovom údaji. Nakoniec by mal byť podpis otca. Pokiaľ otec nežije, tak iného zákonného zástupcu, mužského. Informácie o tejto povinnosti sa líšia.

 

o

 
 VEĽVYSLANECTVO A KONZUL
Veľvyslanectvo
Peter Jordan Strasse 66
Vienna
Telefón: 0043/1 /368 14 55
E-mail: emirates@aon.at
 

 

 


Zaujimavosti - zaujímavé novinky

Partneri stránok:
ZN.sk - Zaujímavosti
Slovenciny.Com - Počítačové hry
Cestovanie.biz - Cestopisný web
1Q.sk web magazín - Internet
Katalóg stránok
- Katalóg stránok
New York cestopis - Cestovanie
Miami cestopis - Cestovanie
Kapverdy cestopis - Cestovanie
Turecko cestopis - Cestovanie
Egypt Marsa Alam - Cestovanie
Súťaže na webe - Zábava súťaží
FirmySlužby
- Katalóg čes. firiem
Disney Infinity - Fansite hry

 
Informačné stránky o medzinárodnej vízovej povinnosti voči občanom Slovenska. Brané z pohľadu povinností v rámci bežných turistických víz, nie vstupov pre diplomatov a obchod.
 
   © Cestovneviza.1q.sk - stránky o vízovej povinnosti a krajinách s vízovými podmienkami.     kontakt  |  privacy policy